У суботу 16 червня численні відвідувачі Палацу Спорту могли спостерігати епічну картину. Півтора десятка “активістів”, про ідеологічну платформу яких переконливо свідчив перегар і маргінальний імідж, пікетували змагання Ліги змішаних єдиноборств WWFC.Адекватно пояснити причину пікету вони не спромоглися, найчастіше повторювали тезу “ми за мір” — судячи з мови і вигляду, за “рускій мір”. Ці незламні борці постояли з півгодини, а потім зникли в нетрях сусіднього гастроному — ймовірніше за все, переслідуючи унікальну економічну ціль перетворити тверду валюту у рідку.

Як пізніше вдалося дізнатися, акцію було заплановано, заявку на неї подано напередодні. Немає жодного сумніву, що “активістів” заагітували постояти з плакатами з однією метою — спровокувати силовий конфлікт. Простіше кажучи, організатор умисно відібрав для цієї справи маргиналів, щоб охорона змагань чи хтось із кількох десятків присутніх спортсменів образилися на дебільний прояв псевдогромадянської активності і дали цим борцунам по шиї. Це не перша спроба “покошмарити” WWFC та президента Ліги Володимира Теслю. Однак цього разу замовник відомий — його відкрито називали “активісти”. Це — такий собі Юрій Єриняк, на прізвисько “Молдаван”.

Його біографія настільки ж яскрава, наскільки й характерна для нашого безправового соціуму. Єриняк ще в 90-х входив у легендарну кримську банду ”башмаків” — разом з Аксьоновим та Константіновим. Після Криму Молдаван отаборився у Києві і зайнявся звичною для себе справою — шахрайства, наркотики, викрадення людей, рейдерські атаки та інші подібні забавки з джентельменського набору сучасного “мецената”, як він себе називає в замовних іміджевих статтях. У 2014 році Єриняка арештовували за викрадення людини, але він усе “порішав” і досі на свободі. Причина проста — настільки безжальні і безпринципні негідники потрібні будь-якій владі. Отож сьогодні Молдаван перебуває у дуже теплих стосунках з депутатом з найближчого оточення Кличка Артуром Палатним.

Більше того, джерела кажуть, що кандидатура Молдавана перебуває на розгляді у “Батьківщині” — під нього зарезервовано місце у списку на виборах. Активність Єриняка щодо WWFC пояснюється тим, що він у характерній для себе манері готує грунт для якоїсь рейдерської атаки абощо. Минулий місяць йшля активна інформаційна підготовка у ЗМІ, переважно третього сорту, за рахунок “чорнухи” та різних проплачених блогерів. Тепер Молдаван увімкнув активність і оффлайн. Ціна питання висока: WWFC — це міжнародний рівень змагань, десятки спортзалів, сотні спортсменів, доходи від реклами і т.д. Є що рейдерити. Загалом же Єриняк, найближче оточення якого все ходить під слідством (в тому числі у справах про викрадення активістів Майдану узимку 2013-14), почувається сьогодні цілком впевнено і безкарно. Готується до виборів — роздає продуктові набори малозабезпеченим через свій іменний благодійний фонд. І так буде завжди, доки наші правоохоронні органи займаються не такими відвертими бандюками, а охороною гей-парадів.

Источник: censor.net